Aké boli naše zimné prázdniny

Musím sa priznať, že som si tohtoročné Vianoce užila naozaj plnými dúškami. Aj keď som si začiatkom decembra nerobila veľké plány a pre istotu som nemala veľké očakávania, čo všetko stihnem. Spomínam si na naše prvé Vianoce, na ktoré som sa toľko tešila, prvé ako rodina s malým voňavým bábom. Dopadlo to však inak. Manžel dva dni pred Štedrým dňom ochorel, dostal vysoké teploty, takže prípravy ostávali na mne. Všetko som chystala až po večeroch, keď drobec zaspal a na Štedrý deň mi zostalo už iba prestrieť stôl, uvariť polievku a upiecť rybku. Noemi však bola v ten deň tak uplakaná, že chcela byť iba na rukách a iba na mne. Bol to blázinec ako vystrihnutý z nejakej vianočnej komédie, nešťastne som si sadla na posteľ a rozplakala sa. No aj tak to niekedy dopadne, keď máme veľké očakávania.

Tento rok som to poňala na pohodičku, čo stihneme, to stihneme. S Noemi sme si užívali vypekanie koláčikov, darčeky sme mali dávno kúpené. Počas Štedrého dňa som si až tak vychutnávala atmosféru , že som skoro zabudla dať piecť rybu :).

 

 

 

 

 

Medzi sviatkami sme sa vybrali do Ždiaru, keďže sneh k nám neprišiel, chceli sme si užiť rozprávkovú atmosféru tam. Snehu tam nebolo až tak veľa ako býva zvykom, dokonca trochu spŕchlo, ale na sánkovačku a lyžovačku nám to bohato stačilo. Ale ako už viete, teraz je tam toho snehu primnoho, dokonca niektoré časti boli neprejazdné a popri cestách dvojmetrové mantinely snehu.

Svah sme mali hneď pred hotelom, takže sme kedykoľvek vyšli a mohli sa dosýta vyjašiť. Žiadne náročné presuny, čo sme ako rodina ocenili. Manžel si zalyžoval, Noemi si užila sánkovačku a aj detský kútik v hoteli. A ja som sa tešila, že sa mi podarilo ukradnúť si čas aj pre seba. Noemi dokonca skúsila aj lyže, spustila sa iba raz, lebo ju boleli nôžky v lyžiarkach, ale bol to pre ňu zážitok.Podarilo sa nám ísť aj na Bachledku a vyviezť sa hore lanovkou. Čakalo nás veľa snehu a aj slniečko občas vykúklo pomedzi mraky. Chodník korunami stromov sme boli pozrieť ešte cez leto, tak sme ho tentokrát vynechali.

Čakali nás tam preliezky, ktoré sme nemohli vynechať a potom sme šli za odmenu na teplý čaj a palacinky.

Chceli sme sa ísť ešte pozrieť na Hrebienok a ľadové sochy, ale to už sme žiaľ nestíhali. O dôvod viac vrátiť sa aj nabudúce.

Silvester a Nový rok sme strávili s rodinkou, užívali si chvíle pokope a tešili sa z prítomnosti. Domov sme sa vrátili oddýchnutí, plní zážitkov, stihli sme ešte nejaké návštevy kamarátov a pomaly si naplánovať aktivity v novom roku.

A vy? Ako ste strávili voľné dni? Verím, že ste si ich tiež užili.

Katka