10 TIPOV AKO SI VYLEPŠIŤ SVOJ DIÁR

Ak chceme mať nadčasový a prehľadný diár, určite je vhodné popremýšľať, ako si stanoviť jednotlivé plány, ciele a vízie. Mať to všetko v jednotlivých kategóriách usporiadané a oku lahodiace. To je výzva, ale nebojte, spolu to zvládneme.

Pripravila som si pre vás zopár trikov a nápadov, tak verím, že vás inšpirujem a budete zase o krôčik bližšie k svojim cieľom.

1. ZNAČKY/KEY – na začiatok je vhodné, ak si zvolíte pri plánovaní značky, vďaka ktorým budete mať v diári systém a ľahko sa v ňom zorientujete. Je len na vás, či si zvolíte podobné značky ako sú na obrázku, alebo sa takisto dajú kúpiť rôzne nálepky  a oživíte svoj diár.

2. BUCKET LIST – je to zoznam všetkého, čo by ste chceli v živote dosiahnuť, zažiť. Môže tam byť čokoľvek, či už vaše ciele, vízie, miesta, ktoré chcete navštíviť, čo sa chcete nového naučiť. Uvediem zopár príkladov: Letieť balónov, Zabehnúť maratón, Navštíviť Japonsko, Cestovať v Orient Expressom, Zaplávať si s delfínmi… Je to veľmi efektívne, ak si to takto zapíšete a počas vášho života odškrtávate. Je to úžasný pocit plniť si sny a vidieť aj vizuálne koľko z nich sa napĺňa.

3. MY DREAMS – je niečo podobné ako bucket list, no zaznačíte si v ňom tie najpodstatnejšie piliere, sny, po ktorých túžite. Respektíve si bucket list môžte rozdeliť do niekoľkých oblastí (obláčikov), ktoré si takto vizualizujete.

4. BIRTHDAYS/EVENTS – táto strana bude patriť sumarizácii jednotlivých sviatkov, udalostí, ktoré si prehľadne zaznačíte po jednotlivých mesiacoch a budete to mať na začiatku mesiaca pokope. Ľahšie sa vám budú plánovať jednotlivé meetingy a aktivity.

5. MY IDEAS – tu je priestor zaznačiť si svoje nápady pekne po jednotlivých dňoch, kreativite sa medze nekladú 🙂

6. 10 MINUTES FOR ME – táto strana ponúka priestor pre vašu psychohygienu, zhodnotiť  svoj deň, upratať si myšlienky a dať si sebareflexiu.

7.  TRAVEL LIST – táto strana sa venuje vašich cestovateľských cieľom, ktoré si chcete počas roka splniť, aké miesta a pamiatky chcete navštíviť. Túto stranu som urobila vo forme rámčekov, do ktorých sa dajú jednotlivé destinácie nakresliť a pre nás menej zručnejších vytlačiť fotky a nalepiť do rámčekov 🙂

8. READING – tu je priestor pre vaše čitateľské ciele, aké knihy by ste radi počas roka prečítali, môžte si k nim napríklad pripísať hlavnú myšlienku knihy, určiť si v ktorom mesiaci danú knižku chcete prečítať, prípadne si stanovíte aj aký čas chcete venovať danej knihe.

9. CLEANING – tu si zhrňte všetky svoje domáce práce, či už na dennej, mesačnej a kvartálnej báze.

10. KITCHEN – plánovanie, čo v daný deň budeme variť, môžte si naplánovať každé jedlo v rámci dňa, takisto si zapísať aj zoznam potravín, ktoré budete v konkrétnom týždni potrebovať. Je to veľmi vhodná forma, ako sa vyhnúť bezhlavému nakupovaniu, prípadne aj nakupovaniu , keď ste hladní (vtedy nakúpime častokrát aj to, čo nestihneme ani spotrebovať). Predídeme tak aj prázdnej peňaženke a pokazeným potravinám.

Tak, čo poviete? Zaujalo vás to? Verím, že áno, mňa inšpiroval internet, či už pinterest, google a takisto aj youtube, kde je mnoho DYI videí, ako postupovať a aké rôzne obrázky a nálepky použiť.

Odporúčam si jednotlivé mesiace začať nejakým zaujímavým citátom, ktorý vás inšpiruje a motivuje do ďalších aktivít

Katka