Vyrábame včielky, žabky a lienky

Opäť vyrábame, to počasie je v tento máj riadne upršané. Našťastie máme krúžky, vďaka nim tie dni rýchlejšie ubehnú. Keď sa nám však deň vlečie, a máme náladu, tak tvoríme. Vyrábame, lepíme, striháme, kreslíme…

Poznáte stránku krokotak? Určite stojí za inšpiráciu. Je tam veľmi veľa nápadov na tvorenie pre menších aj väčších. S Noemkou si vždy stránku otvoríme a pozeráme obrázky, ktoré by sa nám mohli páčiť. Niekedy ju prekvapím a niečo si predpripravím večer predtým, ak je strihanie zložité a zdĺhavé, pretože viem, že by mi toľko nevydržala čakať. A vyrábame 🙂

Tentokrát sme vyrábali včielky, žabky a lienky. Tak sa jej to zapáčilo, že ich máme v niekoľkých kópiách a postupne obdarúva kamarátov a rodinu.

Na výrobu potrebujete:

  • nožnice
  • obyčajný papier/výkres
  • farebný papier
  • lepidlo
  • pastelky

 

Žabky

Pri žabkách sme si pomohli menším pohárom a obkreslili sme kruh, jeden menší červený a jeden väčší zelený. Červený kruh sme zlepili spolu so zeleným a preložili na polovicu, aby sme dosiahli efekt otvorenej pusy. Vystrihli sme si malé polkruhy na očká a jeden modrý pásik, ktorý sme zároveň aj preložili ako harmoniku. Ten mal vytvoriť efekt vody, treba ho lepiť ako prvý, aby ste si potom vedeli rozložiť ďalšie časti. Preložené ústa sme nalepili na farebný papier a prilepili k nim aj malé polkruhy.  Potom sme dokreslili očká a telíčko s rukami a nohami. A žabky sú na svete. Videonávod nájdete tu.

 

Lienky

Pri lienkach je potrebné nastrihať si zelené pásiky, ktoré budú tvoriť trávu. Nalepíme si ich na papier. Ďalej sme si vystrihli červené kruhy a polkruhy. Tiež sme obkresľovali podľa pohárikov. Telíčka lienok sme prilepili na steblá trávy. Dokreslili sme bodky, hlavičku a nožičky. Mimka im ešte chcela dorobiť aj kvietky, tak sme vystrihli ešte kvietky a prilepili. Videonávod nájdete tu.

 

Včielky

Vystrihli sme si zo žltého papiera pásiky, takisto aj z čierneho papiera tenké pásiky na telíčko a tykadlá. Modrý papier nám poslúžil na vystrihnutie krídel. Na modrý papier sme nalepili zrolovaný žltý pásik, ktorý sme prilepili v prvej tretine , aby sme vytvorili hlavičku. K hlave sme prilepili tykadlá a na telo čierne pásiky. Nakreslili sme včielkam oči. Vystrihli sme si z bieleho papiera ešte obláčiky a čiernou fixkou sme dokreslili ako včielky letia. Ak chcete aj verziu v zelenom, tak postupujete tak isto s výrobou včielok, prilepíte ich na zelený papier a vyrobíte ešte kvietky a hotovo. Videonávod nájdete tu.