Výlet v Tatrách

Do Tatier sa radi vraciame. Tento rok nám to vyšlo až na tretíkrát. Chceli sme ísť už na Veľkú noc, ale v Tatrách bol ešte sneh a my sme sa tešili z toho, že u nás je už konečne príjemne teplo. Máj bol zase celý upršaný, tak sme to odložili na nedohľadne. Podarilo sa nám to teraz ešte pred začiatkom sezóny. Počasie nám vyšlo ideálne a najmä bez masy ľudí sme si mohli vychutnať kľud v prírode.

Boli sme ubytovaní vo Veľkej Lomnici, pri apartmáne sme mali aj zvieraciu ZOO, kde boli domáce zvieratká, čo sa Noemke náramne páčilo.

Hrebienok a lanovka

Prišli sme krátko po obede, pozreli si ubytovanie, chvíľku si oddýchli a občerstvili sa. Prvou zástavkou bol Hrebienok, vyviezli sme sa pozemnou lanovkou (chodí každých 30 minút), prešli popri Bilíkovej chate až k Vodopádom Studeného potoka. Na Hrebienku sa viete poprechádzať s kočíkom, ale už k vodopádom to nie je kočíková trasa, ale s nosičom sa to dá zvládnuť. Noemi si to krásne vyšliapala, občas sme ju museli preniesť alebo aj odniesť, páčilo sa jej ako musela loziť, takže o zábavu mala postarané.

Botanická záhrada

V jeden deň sme mali pod mrakom, tak sme nevedeli, či sa nespustí dážď, tak sme nijakú túru radšej nevymýšľali, v horách sa mení počasie naozaj rýchlo. Rozhodli sme sa preto navštíviť Botanickú záhradu, kde sme ešte neboli a veru až teraz sme zistili, že vo Vysokých Tatrách je Botanická záhrada. Majú to tam veľmi pekne upravené, jazierka, vodopády, drevené sochy zvierat, mostíky a kopec kvetov a stromov. Nájdete tam všetky druhy rastlín, ktoré sa v Tatrách nachádzajú voľne v prírode, no pri prechádzke ich nemusíte všetky objaviť. Tu sú všetky pekne pokope.

 

Galéria Detská hračka

Ďalšou zastávkou bola Galéria Detská hračka v Tatrách, kde sme sa dosýta vyšantili všetci traja. Zažijete tu mnoho atrakcií, vyskúšate mnoho hračiek a zahráte sa na mnoho druhov povolaní od lekára, cukrára, hasiča, opravára, archeológa, módneho návrhára, či hudobníka a mnoho ďalších. Po celej galérii je dráha po ktorej sa deti môžu voziť na odrážadlách.

Aquacity Poprad

Nemohli sme takisto vynechať ani Aquapark, tentokrát sme sa rozhodli pre Aquacity Poprad. Mali otvorenie sezóny, takže tam bolo mnoho maskotov a animácií pre deti. Takto to budú mať po celé leto cez víkendy, treba si iba pozrieť ich program a určite si každý vyberie to svoje. Mali aj minidisco, ktoré sa Noemke veľmi páčilo.

Donovalkovo

Výlet v Tatrách sme ukončili, ale necestovali sme rovno domov, zastavili sme sa ešte na jednu noc v Bojniciach. Medzizastávkou bolo Donovalkovo a ich známe domčeky, aj tu majú rôzne témy pre deti, my sme vystihli Frozen. Mimi bola nadšená, pretože má túto rozprávku veľmi rada, celou prehliadkou domčekov nás sprevádzala princezná Anna, takže ani nedýchala (keď sa hrá na Frozen, chce byť Anna). Každý domček je iný, vo vnútri sú kuchynky, nájdete tam hasičskú stanicu, poštu, políciu, opravára, domček pre princezné, galériu, námestie s fontánou a mnoho iných. Môžte si zapožičať ich kostými, povoziť sa na bicykli, kolobežke alebo odrážadle a naučiť sa aj niečo o dopravných značkách.

Bojnický zámok a ZOO

Potom sme sa už presunuli do Bojníc, kde sme boli navštíviť aj kamarátov, ktorí sa tam presťahovali. Stihli sme prehliadku Bojnického zámku a aj ZOO. Teraz cez leto budú na zámku pre deti aj detské prehliadky. Žiaľ ešte len im začínala sezóna a detí na prehliadku musí byť minimálne 5, aby bolo možné prehliadku uskutočniť. Treba sa informovať vopred telefonicky a aj im to oznámiť pri zakúpení lístkov, že máte o túto prehliadku záujem. Aj keď sa nám nepodarilo dostať na prehliadku pre deti, boli veľmi milí a snažili sa to prispôsobiť aj pre deti, ukázali nám kráľovskú korunu, šaty a aj sa snažili s Noemkou komunikovať a rozprávať o princeznách.

V ZOO je cez leto otvorený aj pavilón motýľov, takže sa určite choďte pozrieť. My sme nevynechali ani slony, levy, či ihrisko. Aj cez letné mesiace je tam príjemne a vedeli sme si nájsť vďaka stromom tieň 🙂

 

katka